Kedves Hölgytársaim!
fnj240

Földingné Nagy Judit vagyok. Általános iskolás korom óta versenyszerűen atletizálok győri színekben.  Kezdetben, ügyességi számokban, pályaversenyeken, mezei futásban versenyeztem. Az adottságaimat kihasználva edzőm egyre hosszabb távok felé irányított. A 80-as években az utcai futóversenyek megjelenésével újabb sikeres versenyzési lehetőségek nyíltak számomra.

21 éves voltam, amikor kislányunk Réka születése után fél évvel már ismét edzésbe álltam.

22 éves voltam 1987-ben, amikor férjem és edzőm Ottó biztatására az első maratoni távú versenyemet teljesítettem. 18 évig folyamatosan szerepeltem a hazai és nemzetközi szintéren. 4 világbajnokság, 4 Európa bajnokság, 2 olimpia részvevője voltam. 1996 óta tartom a maratoni magyar csúcsot 2:28:50 idővel. Számos nagy nemzetközi maraton győztese, dobogósa voltam.

Legnagyobb sikereim a Párizs Maraton, Hamburg Maraton, Reims Maraton, Cancun Maraton, Disney Word Maraton, 5x Budapest Maraton győzelmek.  Európa bajnoki 5.hely (Split 19990) Olimpiai 17 hely (Sydney 2000) 12x magyar bajnok.

2005-ben 40 éves voltam, amikor megszületett a kisfiunk Peti. 6 hét múlva már ismét elkezdtem a futást. Kezdetben heti 2-3 alkalommal mozogtam. Nagyon üdítő volt a kellemes iramú futás, majd egy jó kis nyújtás, erősítés. Fokozatosan emeltem az adagon, következő évben már ismét versenyeztem.

44 évesen a 74. maratonomnál tartok. Ismét napi edzésekkel készülök. Félmaratonon, maratonon magyar bajnoki dobogón álltam.

Két éve férjemmel vezetjük a győri Nike Futóklubot. Célunk, hogy minél több futót, kocogót bevonjunk a közös munkába.

Készítette: :::Amegrant Kft.::: Honlapkészítés - Webáruház készítés - Internet marketing - www.amegrant.hu